YEE’nin ‘Medeniyet Mirası’ programı Bakü’de başlıyor

Yunus Emre Enstitüsünün organize ettiği, Medeniyet Mirası; Ortak Geçmiş, Ortak Gelecek programları Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de başlıyor.

Yunus Emre Enstitüsü’nce, Medeniyet Mirası: Ortak Geçmiş, Ortak Gelecek programlarının ilk adımı Bakü’de atılıyor. Proje, bir yıl boyunca Fas, İran, Kazakistan, Özbekistan, Moskova, New York’ta düzenlencek. Kapanış programının ise Paris’te gerçekleştirilmesi planlanıyor. 

Medeniyet Mirası projesi ile Başta Türklerin yoğun olarak yaşadıkları Batı toplumları olmak üzere bütün dünyaya tanıtılması amaçlanıyor. Etkinlikler kapsamında; Medeniyet Mirası Sergisi, Medeniyet Şuuru Paneli, Medeniyet Bilgini Biruni Belgeseli, Medeniyet Düşünürü Farabi Belgeseli ve Medeniyet Nehri Belgeseli Gösterimleri düzenlenecek. 

https://www.trthaber.com/haber/guncel/yeenin-medeniyet-mirasi-programi-bakude-basliyor-631504.html

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Read More

MEDENİYETLER İTTİFAKI İSTANBUL KONFERANSLARI-2

Medeniyetler İttifakı Türkiye Eşgüdüm Kurulu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Uluslararası Medeniyet Araştırmaları Merkezi (MEDAR) Sunar MEDENİYETLER İTTİFAKI İSTANBUL KONFERANSLARI-2

14 Mayıs 2019 Medeniyet Bilinci Semineri

Milli Eğitim Bakanlığı ve İstanbul Uluslararası Medeniyet Araştırmaları Merkezi İşbirliği ve Turkcell, Turkcell Vakfı destekleri ile gerçekleşen Medeniyet Bilinci Semineri 14 Mayıs’ta İstanbul’da yapıldı.

Recent

Duyuru

Antik dünyadan, modern dünyaya Doğudan Batıya, İslam dünyasının Batı'ya aktardığı zengin bilim, sanat, düşünce ve medeniyet mirasına özgün bir yaklaşım Prof. Dr....

25 Haziran 2019 Medeniyet Bilinci Semineri

Milli Eğitim Bakanlığı ve İstanbul Uluslararası Medeniyet Araştırmaları Merkezi İşbirliği ve VakıfBank desteği ile gerçekleşen Medeniyet Bilinci Semineri 25 Haziran’da Ankara’da yapıldı.

02 Aralık 2019 Medeniyet Bilinci Semineri

Milli Eğitim Bakanlığı ve İstanbul Uluslararası Medeniyet Araştırmaları Merkezi İşbirliği ve Turkcell desteği ile gerçekleşen Medeniyet Bilinci Semineri 2 Aralık’da Ankara’da yapıldı.